PORTFOLIO
SEARCH
SHOP
 • Your Cart Is Empty!
Your address will show here +12 34 56 78
 • Text Hover

PARTNER ZARZĄDZAJĄCY
Grzegorz Niebudek
Adwokat / Doradca Podatkowy

Tel: 795 997 029
e-mail: grzegorz.niebudek@ltca.pl

Wykształcenie:


Uniwersytet Marii – Curie Skłodowskiej w Lublinie – prawo.

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie – Adwokat.

Krajowa Izba Doradców Podatkowych – Doradca Podatkowy (nr wpisu: 12291).

 

Doświadczenie:

 

Specjalista z zakresu prawa podatkowego i procedury podatkowej. Doświadczenie zawodowe w branży doradczej zdobywał zapewniając wsparcie dla największych krajowych i zagranicznych spółek. Główne obszary doradztwa to podatki dochodowe (CIT i PIT), VAT i PCC, jak również bieżące wsparcie związane ze zmianami w podatkach, w szczególności: JPK, Split payment, czy należyta staranność w VAT. Dodatkowo, Grzegorz Niebudek prowadził dziesiątki audytów i przeglądów podatkowych.

 
Branżowo, Grzegorz Niebudek przez lata specjalizował się w doradztwie na rzecz spółek z branży budowlanej, farmaceutycznej, medycznej, transportowej, paliwowej oraz gazowniczej.

 
Jako specjalista w zakresie procedury podatkowej prowadzi dziesiątki postępowań przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi. Grzegorz Niebudek wygrywał dla swoich klientów skomplikowane sprawy m.in. w zakresie „pustych faktur” w branży paliwowej, jak również uzyskiwał przełomowe wyroki NSA w postępowaniach intepretacyjnych.

 
Grzegorz Niebudek jest doświadczonym wykładowcą. Działalnością szkoleniową zajmuje się od 2011 r. Doświadczenie szkoleniowe obejmuje ponad 500 szkoleń (ponad 3000 godzin szkoleniowych dla dziesiątek tysięcy słuchaczy) prawnych i podatkowych m.in. z zakresu podatku dochodowego od osób prawnych, podatku dochodowego od osób fizycznych, Split payment, procedury podatkowej, cen transferowych, czy zmian w podatkach.

 


Współpracownik największych polskich firm szkoleniowych. Realizował szkolenia zarówno dla sektora prywatnego, uczelni wyższych, jak i dla jednostek sektora publicznego (ponad 50 dni szkoleniowych dla organów podatkowych w całej Polsce).

 


Dodatkowo realizował liczne szkolenia zamknięte m.in. dla: PGNiG, NBP, Agencja Rynku Rolnego, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, PZU, TVN, Kronospan Mielec, Multimedia, Netia, Dekpol, InterMarche, Radisson Hotels.

 

Grzegorz Niebudek jest autorem wielu publikacji prawnych oraz podatkowych, jak również wystąpień w mediach ogólnokrajowych.

 

Włada biegle językiem angielskim.

Obszary praktyki:

 • Bieżące doradztwo podatkowe CIT, PIT, VAT, PCC

 • Postępowania podatkowe

 • Postępowania sądowoadministracyjne

 • Audyt podatkowy

 • Planowanie podatkowe

 • Prawo korporacyjne

 • Działalność szkoleniowa


Ostatnie projekty:

 

 1. Wdrożenie kompleksowej procedury zapobiegającej zagrożeniom podatkowym dla spółki z branży budowlanej (m.in. weryfikacja dokumentów, odwrotne obciążenie, należyta staranność).

 2. Wygrane postępowanie podatkowe w zakresie „pustych faktur” dla spółki z branży paliwowej.

 3. Przeprowadzenie przeglądu podatkowego VAT, CIT, PIT dla międzynarodowej grupy kapitałowej.

Zmiany w CIT

Omówienie najnowszych zmian przepisów w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych.

Zmiany w VAT

Omówienie zagrożeń związanych z brakiem dochowania należytej staranności oraz stanowiska organów podatkowych. 

Grzegorz Niebudek w mediach/prasie

 

Zapoznaj się z najnowszymi publikacjami i szkoleniami Adwokata, Doradcy Podatkowego Grzegorza Niebudek na platformie AkademiaLTCA.pl